21.11.2023 Jõululaat 2023

Tartumaa väiketootjad Jõululaadal

Tartumaa toiduvõrgustik ühendab toidutootjaid, toitlustajaid, edasimüüjaid, teadus- ja arendusasutusi, kohalikke omavalitsusi ja vabaühendusi. Võrgustiku põhimõteteks on kohaliku tooraine väärtustamine, uuenduslikkus, koostöö, eripära ja mitmekesisus.
Koos Tartumaa toiduvõrgustiku abiga tulevad Jõululaadale üheksa Tartumaist väiketootjat oma põnevaid tooteid tutvustama:

Seljamaa Talu on marjakasvatusega tegelev pereettevõte Tartu vallast. Oma kasvatatud astelpaju ja muudest marjadest toodetakse mahlu, siirupeid, krõpse, sinepit ja palju muud. Kõik Seljamaa talu tooted on säilitusainete vabad, maitsvad ja tervislikud.

Alatskivil tegutsev käsitöö ja suveniiripood, mille koduköök Magasiaida Talusahver toodab gurmeemoose, teesid ja erinevaid toidusuveniire.

Järiste Veinitalu on pereettevõte Nõo külje alt, mis tegeleb põhjamaise viinamarjakasvatusega ning veiniturismiga. Järiste veinitalu veinide puhul on iga aastakäik kordumatu, kuid samas personaalne.

Maitseaed kasvatab Peipsiääre vallas loodussäästlikult köögivilju, marju ja maitsetaimi ning toodab head tomati- ja arooniamahla.

Linnupete suhkru- ja säilitusainevabad krõbedad müslid Eesti maheteraviljast, mis sobivad sinu elustiiliga! Linnupete müslid on sinuga kiiretel hommikutel, peale treeningut või kui soovid lihtsalt valmistada midagi head ja tervislikku. Linnupete müslid on kiudaineterikkad, lõhna- ja säilitusainetevabad, head sinu seedimisele ja ilma lisatud suhkruta. Neli unikaalset müsliretsepti Eestis kasvatatud maheteraviljast, millesse on heldelt lisatud erinevaid seemneid, pähkleid ja marju. Müsli on krõbedaks röstitud oliivõli ja meega. Veganmüslis on mee asemel agaavisiirup.

Luke Juustuvabrik OÜ tegutseb aastast 2003 ja on esimene aroomi- ja hallitusjuustude tootja Eestis.

Sepamäe talu – see on mahetunnustusega astelpajuistandus, väike kaasaegne tootmisbaas, Eestimaa loodust armastav perekond ning kõige puhtamad ja värskemad astelpajutooted otse Vooremaa maastikukaitseala südamest.
Sepamäe talu pakub Eesti kaubandusvõrgus ainsana kuumtöötlemata astelpajumahla – talupere väärtustab värske astelpaju head maitset rohkem kui pikka säilivust. Kuna mahla ei pastöriseerita, siis jäävad alles kõik vitamiinid ja ennekõike värske maitse, mida üks tõeline astelpajuarmastaja ju õigelt mahlalt ootabki.

Erinevad kastmed brändinimetuse Maidu kastmed all, marineeritud küüslaugud, marineeritud kõrvits, õunamahl, külmkuivatatud marja- ja puuviljasegud.

Tartu Maavili on Tartumaal, Nõo vallas, Unipiha külas aastast 2013 tegutsev pereettevõte, mis alustas oma tegevust küüslaugu kasvatamisega ning sellest toodete valmistamisega. Nüüdseks leiab toodete valikust ka rabarberisiirupit, kuivatatud rabarberit ning rabarberisinepit. Samuti mädarõika baasil tehtud Joonase meeste moos ning Joonase tšillimoos. Kõik tooted valmivad käsitööna ja neis on kasutatud nii palju kui võimalik eestimaist päritolu toorainet.

Tulge tutvuma Tartumaise toodanguga!

Loe lisaks

E: info@tartunaitused.ee
T: (+372) 742 1793
A: Friedrich Reinhold Kreutzwaldi 60, Tartu, Eesti

Messil näeme

Facebook
Youtube
Instagram
Privaatsustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

${i18n('all_tags')}

Ehitus ja Sisustus 2023

Jõululaat 2023

Maamess 2024

Motoexotica 2024

${tag}

${articleData.title}

${formatDate(articleData.created)}